Malé školeníčko

Ať už jste či nejste majiteli zahrádky, rozšíření obzoru a trocha vědomostí v této oblasti se vždycky hodí. Jedním z takových pojmů, se kterým se zahrádkáři setkávají, jsou pesticidy. Jakmile se s ním blíže seznámíte, pochopíte, že se svým způsobem týká všech, tedy i “nezahrádkářů”. Pesticidy jsou chemické látky, které se užívají k omezení ztrát na pěstovaných rostlinách, zásobách výpěstků, potravin a krmiv. Podle biologické účinnosti je velmi orientačně dělíme na insekticidy, herbicidy, fungicidy a rodenticidy. Mohli bychom jít do podrobnějšího dělení, ale toto považujme pro nás za dostačující.

Chemické přípravky

Herbicidy jsou chemické přípravky na hubení plevelů. Je jasné, že pokud máte zahrádku malou jako dlaň, raději než chemii dáte přednost motyce a poctivému okopávání a vybírání plevele. Insekticidy slouží k hubení hmyzu. Takže pokud nechcete z růží obírat mšici za mšicí, nebo z chatky mechanicky odstraňovat vosí či sršní hnízda, pak se na insekticidy opravdu můžete spolehnout. Fungicidy zaberou na plísňová a houbovitá onemocnění a rodenticidy, které jsou úzce spojené s pojmem deratizace, se používají k hubení hlodavců. Dostali se tito nezvaní návštěvníci (myši, potkani, krysy…) i do vašeho obydlí? Volejte neprodleně naši firmu!

Comments are closed.

About Company

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Morbi sit amet purus rutrum, vestibulum urna a, elementum nulla. Etiam pharetra nisi sit amet sapien malesuada, non hendrerit arcu pellentesque.

Sample Content

Nam eget placerat justo. Suspendisse quis hendrerit nisl. Nullam eget malesuada dui. Phasellus auctor, justo eu euismod vestibulum, ex nisl mollis elit, ut efficitur mauris turpis ullamcorper nisl. Proin eleifend erat tellus, at feugiat mi pulvinar at.

Get in Touch

  • Address:
    ARINIO GROUP
    WZ-290,Plot No.-8, Commodo
    Aenean Cursus-100002

Powered by WordPress. Theme by Arinio